Робота як по маслу. Вибираємо мастило для інструменту

Практично для будь-якого інструменту необхідно мастило. Воно наноситься на деталі, що труться робочої оснастки або механізмів. Створює захисну прошарок, що оберігає їх від зносу, корозії, перегріву. Застосування мастила є невід'ємною частиною технічного обслуговування, тому важливо підібрати правильний склад під конкретну задачу і інструмент. Розповімо про це в деталях.
Мастило - спеціальна субстанція, яка наноситься на труться металеві частини вузлів і механізмів будь-якої машини або інструменту. Воно охороняє деталі від зносу, захищає від бруду та іржі, агресивного механічного та хімічного впливу, виконує охолоджуючу функцію і багато інших. Особливо сильний витрата масла йде там, де відбувається активне фрикційне взаємодія під навантаженням: зубчасті колеса, поршні, підшипникові з'єднання, ланцюгові передачі, хвостовики насадок і т.д. Як правило, мастила виготовляють з нафтопродуктів з додаванням присадок (особливих речовин, які надають продукції ті чи інші властивості) і загусники (впливають на пластичність). Для кожного інструменту використовуються різні види мастил, що відрізняються за складом і експлуатаційними характеристиками: водо- і термостійкості, в'язкості, хімічними властивостями і призначенням. Варто відповідально поставитися до вибору мастила. І ось чому ...

Чому не можна застосовувати неналежну мастило?

Це суперечить техніці безпеки. Склад недостатньою в'язкості може просто витікати з вузла тертя за межі корпусу інструменту, потрапляючи на робоче місце і на руки оператора. Крім того, якщо при роботі механізму температура буде вище, ніж максимально допустима для даного масла, мастило почне активно випаровуватися, і людина буде вдихати ці шкідливі гази.

Це веде до погіршення робочих характеристик техніки. Недостатньо гарне змащення оснащення може посилити биття і вібрації в процесі роботи, що, безсумнівно, знизить продуктивність і якість робіт. Якщо це бензопила - пропив буде гірше, якщо це перфоратор - складніше буде виконати точний отвір.

Це може прискорити процес зносу. Неякісне масло володіє нестабільними характеристиками. Наприклад, воно може загуснути, що призведе до утруднення руху труться. Або почне окислюватися, забруднюючи вузол різними відкладеннями. У старому маслі, яке довго не міняли, накопичується нагар і сліди зносу (металеві частинки), які стирається деталі як абразивний суспензія. Застосування старого або невідповідного мастила призводить до пошкодження внутрішніх вузлів обладнання і виходу його з ладу.

Важливо! Навіть якісне масло, але не підходящий даному інструменту за складом і властивостями, застосовувати не можна. Вхідні в нього присадки, які гарні для іншої техніки, на цю можуть подіяти руйнівно.

Класифікація масел за складом
Мінеральні - виготовляються на основі нафтопродуктів, є найбільш доступними за ціною. Витримують високі робочі температури, але не розраховані на використання при нульовій і мінусовій температурі.
Синтетичні - синтезуються штучним шляхом з урахуванням необхідних експлуатаційних властивостей, залежно від умов експлуатації, наприклад, знижених температур. Мають стабільною в'язкістю і довгим терміном служби.
Напівсинтетичні - виробляються на основі мінеральних масел з додаванням синтезованих компонентів. Поєднують в собі ряд властивостей синтетичних масел і доступну вартість мінеральних.
Літієві - виконуються на основі нафти або синтетичних, мають в складі особливі присадки і загущувач. Такі склади мають хорошу проникаючу здатність, залишають на поверхні деталей водовідштовхувальну плівку.
Графітні - виготовляються на основі в'язкого масла з додаванням графіту. В основному застосовуються для обертових механізмів, шарнірів, болтів - забезпечують стабільний хід деталей і виключають заклинювання.
Залежно від складу, мастила набувають різні властивості плинності, захисні й антикорозійні властивості. Спеціальні присадки запобігають руйнуванню деталей від іржі, тертя і дії агресивних хімічних сполук. Всі кошти розрізняються за способом нанесення. Є рідкі масла, які треба наносити масельничкою або заливати в систему автоматичної подачі мастила. Також існують пластичні склади, якими набивають механізм, наприклад, редуктор. Найбільш прості у використанні спреї - досить розпорошити склад на тертьові деталі.

Головне - призначення
Універсального масла на всі випадки життя не існує, кількість різновидів і марок мастила обчислюється сотнями. Важливо використовувати склад, призначений саме для конкретного інструменту і його частини, наприклад, для ланцюга бензопили, для хвостовика бура перфоратора, для підшипникових з'єднань верстата і т.д. Кращим рішенням буде придбання якісної фірмової змащення разом з обладнанням. Щоб легше було розібратися в призначенні, ми підготували цю таблицю.

Види мастил за призначенням

Призначення змащення Опис
Універсальна Має широкий спектр застосування: починаючи від обслуговування сільськогосподарської та садової техніки і закінчуючи деталями автомобілів, мотоциклів, велосипедів. Наноситься на деталі, що труться механізмів для зниження тертя, поліпшення ходу, усунення скрипів, зменшення нагрівання. Більшість складів володіє водовідштовхувальними властивостями, що запобігає корозії металевих поверхонь.
Для ланцюга бензопили Служить для змащення пильної гарнітури. Наноситься ручним або автоматичним способом, в залежності від моделі пилки. Це покращує хід ланцюга, знижує вібрацію, видаляє стружки з робочої частини. За рахунок цього забезпечується відмінний пропив і продовжується термін служби оснастки. Склад має гарну липкостью, не стікає по краях шини і не випаровується.
Для оснащення інструменту Найчастіше мастило необхідна електроінструменту, подвергающемуся великих навантажень під час роботи, наприклад, при використанні ударного режиму (перфоратори, відбійні молотки, дрилі). Захисний склад наноситься на хвостовик робочої оснастки (бура, зубила, коронки, долота) для зниження тертя між ним і посадковим місцем патрона. Такі заходи сприяють зниженню зносу насадок і патрона, а також виключають корозію.
Для компресорів Це склади, які призначені для роботи компресорів і пневмоінструменту. Лубрікаторное масло змащує робочі деталі самого обладнання і подається до інструмента (у масляних моделей). Таким чином, забезпечується належний захист як для джерела стисненого повітря, так і для його споживачів - гайковертов, дрилів і т.д.
Для редукторів Мастило необхідна для редукторів триммеров, перфораторів, відбійних молотків, болгарок та інших інструментів. Служить для зниження тертя і нагрівання деталей, а також захисту від корозії. Набивається в редуктор перед роботою і періодично замінюється.
Важливо! При виборі мастила для будь-якої задачі і інструменту враховуйте рекомендований температурний діапазон. Наприклад, у одних складів він може становити від -30 до +120 ° С. У мастил, розрахованих на високе тертя в складі механізмів верхня температурна межа може перевищувати 200 ° С - наприклад, у компресорних масел.

Тільки використання хорошою фірмової змащення забезпечить відмінну роботу обладнання, довгий термін його служби і вашу безпеку. Ми пропонуємо мастила провідних виробників інструменту і техніки: Champion, Makita, Husqvarna, OREGON, Зубр, Калібр, Енкор і ін. Це перевірені фірмові склади, які розроблені з урахуванням специфіки роботи тієї чи іншої техніки, випробувані в лабораторіях і яким довіряють тисячі користувачів в усьому світі.

Спеціально для вашої зручності ми підібрали до представлених на сайті інструментам відповідні мастила. Ви знайдете їх у вкладці «Витратні матеріали» картки обраної вами моделі. Якщо ж ви шукаєте мастило для вже наявного інструменту, підбирайте складу за призначенням у відповідній рубриці. При оформленні замовлення вирішите, як часто вам доведеться техобслуговування інструменту - виходячи з цього, вибирайте необхідну кількість мастила, щоб не довелося замовляти її занадто часто.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.