Як користуватися автомобільною аптечкою?

У кожному автомобілі знаходиться аптечка. Ця вимога ПДР! Але найчастіше курс медичної допомоги в автошколі проводиться для галочки. Мало хто з автомобілістів вміє застосовувати отримані знання на практиці. Звичайно, є інструкція із застосування автомобільної аптечки, але в ній інформація дана в скороченому вигляді. Ми ж розповімо про те, як діяти в конкретних ситуаціях, допомогти жертвам в ДТП.

Основні правила надання долікарняної допомоги
Перш ніж приступати до використання аптечки, оцініть ситуацію, кількість постраждалих і характер пошкоджень. Викличте швидку. Після цього починайте надавати постраждалим першу медичну допомогу в певній послідовності, залежно від травм:

зупинка дихання і серцебиття,
сильні кровотечі,
черепно-мозкові травми,
ушкодження хребта.
Якщо ДТП сталося за участю пішохода або велосипедиста, захистіть місце, де лежить людина, тим самим убезпечивши його від проїжджаючих машин. Якщо потерпілі знаходяться в автомобілі і немає ризику його загоряння, слід залишити їх там до приїзду швидкої допомоги. До прибуття медиків чіпати і перевертати постраждалих не рекомендується. Адже якщо є серйозні переломи, що не розпізнавши їх, можна тільки погіршити становище, діючи без жорстких фіксаторів. Винятком є ​​відсутність у людини дихання - тоді його перевертають на спину і роблять штучну вентиляцію легенів, або виникає загроза аспірації через блювання - тоді потерпілого кладуть на бік.

Яку допомогу ви в силах надати без серйозних наслідків для людини? І як правильно це робити? Розповімо по порядку.

Штучне дихання
treat

Якщо людина не дихає і пульс у нього не прощупується, необхідно негайно зробити йому штучну вентиляцію легенів - дихання «рот в рот». Він повинен лежати на спині так, щоб у вас був вільний доступ до грудній клітці. Переконайтеся, що одяг не віджимає дихальні шляхи - при необхідності звільніть краватка або розстебніть воріт. Поклавши під голову долоню, іншою рукою закиньте голову так, щоб підборіддя було на одній лінії з шиєю (не був повернутий в бік). Так, мова не буде перегороджувати прохід повітря в легені. Відкрийте потерпілому рот і накладіть на нього клапан штучної вентиляції легенів - спеціальну плівку з автомобільної аптечки, яка запобіжить безпосередній контакт з ротом, носом і особою потерпілого. Зробіть глибокий вдих, затисніть людині ніс і з силою видихайте повітря йому в рот. Відпустіть ніс, знову наберіть повітря і повторіть процесс. Для дорослої людини потрібно близько 10 - 12 повторень в хвилину, для дитини - до 15 - 18 повторень, при цьому видихати повітря потрібно не так різко, так як місткість легень у дитини менше. Якщо грудна клітка опускається, значить, людина почала робити видихи - слід підлаштуватися під їх періодичність і робити кожен штучний вдих перед початком видиху. Як тільки відновиться глибоке ритмічне дихання, процес можна завершити. Найчастіше штучне дихання проводиться одночасно з масажем серця на відновлення кровообігу. Вдихання повітря і ритмічні натискання на грудну клітку чергуються.

зупинка кровотеч
decide

Це завдання, мабуть, є однією з найскладніших. Багатьох лякає кров, і вони в розгубленості не знають, що робити. Головне - зберігати спокій. Тільки так можна визначити тип кровотечі і правильно надати допомогу, скоротивши втрати крові і вигравши час до приїзду медиків. У критичній ситуації це дуже важливо! Розглянемо основні способи.

накладення джгута

Такий метод зупинення кровотечі застосовується в разі, якщо зачеплена велика артерія. Це легко визначити по червоному кольору крові і пульсуючою струмені. До даного способу вдаються тільки при пошкодженні кінцівок, за винятком нижньої третини стегна, середньої третини плеча, верхньої третини гомілки. Алгоритм накладення джгута полягає в наступному.

Обнажите кінцівку, наприклад, розрізавши одяг ножицями (повинні бути в автомобільній аптечці).
Над верхнім краєм рани, на відстані в 5 - 7 см, накладіть пов'язку з бинта.
У місці цієї пов'язки накладіть джгут, обернувши його кілька разів і закріпивши.
Зверху закріпіть записку із зазначенням часу накладення.
Тривалість накладення джгута необхідно контролювати. Вона повинна складати влітку не більше 120 хвилин, взимку - до 90 хвилин. Важливо вчасно послабити джгут, бо інакше це призведе до омертвіння тканин, які знаходяться нижче і до яких перекритий приплив крові. Перевіряйте пульс потерпілого і інтенсивність кровотечі. Якщо джгут накладено правильно, крововтрати зменшаться.

Застосування давить

Цей спосіб використовують при венозній або капілярній кровотечі, коли кров темна і випливає краплями або струменем. Безпосередньо на рану накладають стерильну серветку, поверх неї - щільний валик з бинта або вати. Потім замотують пошкоджене місце бинтом, трохи натискаючи на валик, щоб він щільно прилягав до тіла. Якщо це можливо, забинтовану кінцівку трохи піднімають, щоб зменшити до неї приплив крові. Кровотеча повинна припинитися. Ви визначите це по тому, що кров не буде сочитися через бинт.

Використання лейкопластиру

Невеликі порізи, подряпини і садна можна заклеїти пластиром. Будьте обережні при його розпакування. Не чіпайте руками бактерицидний шар, щоб не занести інфекцію. Обережно прикладіть його до ранки, клеяться кінці пригладьте. Коли пошкоджений велику ділянку шкіри, маленького відрізка пластиру недостатньо. Візьміть бинт і стерильну салфетку, накладіть їх на рану, зафіксуйте рулонних лейкопластиром.

Водієві на замітку!
first

Перед далекою поїздкою перевірте вміст автомобільної аптечки і переконайтеся, що на ній є всі засоби з необхідного переліку. З 2013 року медикаменти в її склад не входять. І це логічно: більшість автомобілістів роками не заглядають в аптечку і не стежать за терміном придатності ліків. Більш того, температурні умови в машині не призначені для зберігання медичних препаратів. Але зовсім відмовлятися від медикаментозних засобів не варто, адже в дорозі може трапитися все що завгодно. Перед поїздкою купіть пігулки, які можуть стати в нагоді в дорозі. Взагалі багато досвідчених автомобілісти возять дві аптечки: автомобільну і свою, з ліками.

Лікарі рекомендують: в дорогу візьміть необхідний мінімум, до якого входять анальгетик, спазмолітик (наприклад, но-шпа), нашатирний спирт, антисептик, противоаллергенние кошти (наприклад, супрастин), серцеві препарати (наприклад, валідол).

Щороку автомобільні аварії забирають тисячі життів. За статистикою лише 20% постраждалих помирають від травм, несумісних з життям, інші ж 80% - від бездіяльності очевидців або неправильно наданої долікарської допомоги. Сподіваємося, наша стаття допоможе вам у використанні коштів з аптечки, і в екстреній ситуації ви будете діяти впевнено. Пам'ятайте, що від цього може залежати життя людини. Якщо бачите аварію і людям потрібна допомога, зупиніться і надайте її, використовуючи автомобільну аптечку. Добро повертається!
Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчикаПереводчик сайтовСлужба "Анализ рынков"

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.