вівторок, 30 серпня 2016 р.

КАТАЛІЗАТОР ГОРІННЯ ПАЛИВА - РЕАЛЬНО ДОПОМАГАЄ?

Подивившись ціни на бензин, задумався, як би заощадити. На думку спала думка про засоби зменшують витрата палива. Поговоримо, що таке каталізатор горіння палива і чи реально допомагає?

Ідея менше їздити і, відповідно, менше витрачати на бензин - найбільш ефективна. Але обмежувати себе в задоволенні від поїздок не хочеться. Вплинути на ціну бензину теж практично не можу ... І тут згадуються витяги з постійно трапляються на очі рекламних оголошень про каталізаторах горіння палива, які обіцяють не тільки казкові цифри економії бензину, але і супер показники по збільшенню потужності двигуна, його «спадкоємності».

Чи може це чудо-засіб допомогти? Питання цікаве ...
ЩО ТАКЕ КАТАЛІЗАТОР ГОРІННЯ ПАЛИВА?

Каталізатори горіння - це присадки, які змінюють швидкість і механізм горіння палива, покращуючи його базові властивості.

каталізатор палива Envirotabs
Каталізатори додаються в паливо в кількостях, що вимірюються десятими або навіть сотими частками відсотка, тому практично не змінюють фізичні властивості палива. Проте, каталізатори знижують енергію активації окислення палива, в результаті чого воно встигає згоріти повністю, швидше і при більш низькій температурі. А так як зменшується максимальна температура згоряння, відповідно і зменшується жорсткість роботи двигуна плюс за рахунок більш повного згоряння зменшується кількість відпрацьованих газів.

Найбільш часто використовують присадки, що містять різні сполуки металів, наприклад, на основі ферроцена (органічна сполука заліза), а також міді, літію та інших. Зараз заговорили і про екологічні присадках з ензимів рослинних масел.

Коли починаєш розбиратися в механізмі дії каталізаторів горіння, то незважаючи на величезні і явно наукові статті, при поясненні причин чудесного дії постійно натикаєшся на слова «ймовірно», «гіпотеза», «версія» - це не може не насторожувати, особливо якщо врахувати факт , що перші каталізатори горіння запатентовані ще в 50-і роки минулого століття (і за цей час, незважаючи на масову рекламу, так і не завоювали популярності).

мульти вітаміни для машини
Каталізаторів горіння досить багато - американський MPG BOOST, французький Енергія-3000, японський Eucozym, Envirotabs і безліч інших. Проте, читаючи їхні рекламні матеріали, помічаєш достатню їх схожість:

явно рекламний зміст з досить схожими і дуже незрозумілими описами
поширення каталізаторів за принципом MLM, з пропозицією і самому заробити.

Про високу вартість цих препаратів (наприклад 230-грамова пляшечка MPG BOOST коштує від 1600 рублів) говорити не будемо, хоча 25-кілограмова ємність чистого ферроцена (який є основою цього каталізатора) коштує близько 500 рублів.

так виглядає каталізатор горіння палива
Але використання ферроцена, який є антидетонаційної присадкою з яскраво вираженим ефектом підвищення октанового числа палива та містить близько третини чистого заліза, може привести до зменшення ресурсу двигуна, відкладенню заліза на його внутрішніх поверхнях, зниження ефективності свічок запалювання (на них з'являється червоний наліт від металу) і навіть до появи проблем з дорогим каталізатором (на цей раз я говорю про деталі автомобіля).
ВІДГУКИ ПРО РОБОТУ

Якщо пошукати в інтернеті відгуки про роботу каталізаторів горіння палива, то знайти буде складно. В основному, ті відгуки які перебувають більше нагадують рекламу, створену з метою її продажу. Так що, чи варто довіряти рекламі каталізатора горіння палива?

Так, ефект зниження детонації і зменшення витрати палива також присутній, але чи варто це можливих проблем з двигуном (про які писали вище) - вирішувати Вам.

Варто пам'ятати, що будь-які зміни в паливній системі можуть поміняти її підсумкові властивості не в кращу сторону. І надійно економити паливо можна тільки за допомогою зменшення пробігу і меншого натискання на педаль "газу".

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.