вівторок, 30 серпня 2016 р.

ЗАПРАВКА АВТО ГАЗОМ. ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ


При розгляді питання, яке пальне використовувати для автомобіля - газ або бензин, спершу треба визначитися, про який газ йде мова. Для заправки авто використовують три види газу: пропан, бутан і метан. Розглянемо переваги і недоліки заправки газовим паливом.

Метан як паливо відкинемо, так як для установки потрібні спеціальні дозволи, машина дорого коштує. Машини на стислому метані застосовуються для вантажного транспорту, але в Росії не прижилися через слабо розвиненою інфраструктури. Як варіант, виробники пропонують машини на суміші дизельного палива та метану. Автомобілі заправляються соляркою і при можливості метаном, який подається в циліндри, скорочуючи витрати пального.

Для порівняльних характеристик візьмемо пропан, витрата якого нижче, ніж у бутану через його щільності.
ПЕРЕВАГИ ЗАПРАВКИ АВТОМОБІЛЕМ ГАЗОМ

Якщо використовувати газове паливо, то можна помітно заощадити. Економія становить приблизно 10-15% ніж у бензину. Це дуже не погана економія грошей, адже газове обладнання, встановлене на машину, окупиться після 15-20 тисяч кілометрів. Відзначимо, що газові заправки розташовані на всіх трасах, як у великих містах, так і на основних магістралях. Тому великих проблем з цим виникнути не повинно.

газова заправка для машини
Основним плюсом газу є екологічність. Вихлопні гази не містять небезпечних сполук свинцю, а вміст CO набагато менше, ніж у автомобіля, який заправлений бензином. Також, використання газу продовжує життя двигуну, він набагато рівномірніше працює, масло витрачатися менше і як слідство не буде темних утворень від нагару на стінках клапанів і поршнів.

Ще однією перевагою використання газу є безшумна робота двигуна. Таке явище відбувається, тому що відсутня детонація, адже октанове число газу 100 одиниць, що набагато вище, ніж у бензину і дизельного палива. Також сприятливі вихлопи автомобілів працюють на пропані, забруднення повітря нижче в 2 рази, ніж у бензинових моторів.
НЕДОЛІКИ ЗАПРАВКИ АВТОМОБІЛЕМ ГАЗОМ

Головний мінус - це зменшення обсягу багажника (в нього встановлюють газове обладнання). Газ дуже небезпечний, на відміну від бензину, тому завжди проводите огляд газового обладнання. Тут простіше попередити причину, ніж в подальшому усунути наслідки.

автомобіль на газі - плюси і мінуси
Не варто забувати, що газ більше схильний до вибухонебезпечності. Це приблизно 5-10% в співвідношенні з повітрям.

Крім цього, газ погіршує характеристики автомобіля - падає динаміка і розгін приблизно на 5%. Це компенсується тривалим витратою. Газ згорає довше на відміну від бензину, тому температура в камері досить висока. В результаті на двигунах, які перегріваються зменшується ресурс роботи клапанів.

Вирішуйте самі, чим краще заправити автомобіль - газом або бензином. Варто подумати, в кінці - кінців, про те, скільки проходить автомобіль в середньому за весь рік. У разі якщо проїжджаєте за рік 10-15 тисяч кілометрів, то газове обладнання окупиться нескоро.

Якщо зацікавили переваги автомобілів на газовому паливі, то рекомендую ознайомитися з докладною статтею "Газобалонне обладнання", де детально описуються вузли і агрегати ГБО.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.